İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına yeniden erteleme

MEB, 6 Haziran’da yapılacağı ilan edilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nın 5 Eylül’de gerçekleştirileceğini duyurdu.Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim ve Ortaöğretim ö...

GÜNDEM 22.05.2020 - 00:45 22.05.2020 - 00:45

MEB, 6 Haziran’da yapılacağı ilan edilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nın 5 Eylül’de gerçekleştirileceğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencilerinin girdiği, 2020 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nın (İOKBS) ertelendiğini açıkladı. MEB’ten açıklamada “6 Haziran’da yapılacağı ilan edilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nın 5 Eylül’de gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır” denildi.

İLK OLARAK 6 HAZİRAN'A ERTELENMİŞTİ

25 Nisan yapılması planlanan bursluk sınavı Covid-19 önlemleri kapsamında ilk olarak 6 Haziran’a ertelenmişti. Yine Öğrenci, veliler ve eğitim uzmanlarının salgın bittikten sonra yapılmasını talep ettiği Lise Geçiş Sınavı’nın (LGS) 20 Haziran, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) da 27-28 Haziran tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@