"Çocuklarım aç evde kalamam" diyen Roman yurttaşa yanıt: "Geber"

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, koronavirüs salgını nedeniyle "Çocuklarımız aç, evde nasıl kalalım?" diyen yurttaşa "Geber" yanıtını verdi. Gelen tepkiler üzeri...

GÜNDEM 09.04.2020 - 11:48 09.04.2020 - 11:48

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, koronavirüs salgını nedeniyle "Çocuklarımız aç, evde nasıl kalalım?" diyen yurttaşa "Geber" yanıtını verdi. Gelen tepkiler üzerine paylaşımını silen Noğay ayrıca sosyal medya hesabını da kapattı.

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, Twitter hesabında Roman yurttaşlara hakaret içeren ifadelerin yer aldığı bir paylaşım yaptı. 48 Roman Örgütü, Noğay'ın nefret sözlerine tepki göstererek bir açıklama yaptı.

"ÇOCUKLARIM AÇ EVDE KALAMAM"

Nail Noğay, "Romanlardan #Evdekal çağrısına yanıt" başlıklı haberi, "Geber" ifadesiyle paylaştı.Noğay'ın 8 Nisan Dünya Romanlar Günü'nde yaptığı paylaşımda Romanların yanıtı ise şuydu:"Çocuklarım aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum."7

GÖREVDEN ALINDI

Noğay, olayın kamuoyuna yansımasının ardından görevden alındı. Gelen tepkiler üzerine paylaşımını silen Noğay, ayrıca sosyal medya hesabını da kapattı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@