Cengiz Holding tarafından İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisine açılmak istenen taş ocağına karşı çıkan 6 kişi hakkında başlatılan soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu, konseri yasaklanan Aynur Doğan'ın 'Dar Hejiroke' şarkısını paylaştı Kılıçdaroğlu, konseri yasaklanan Aynur Doğan'ın 'Dar Hejiroke' şarkısını paylaştı

Cengiz Holding, İyidere ilçesinde yapılacak olan Lojistik Liman için İkizdere İşkence Vadisine taş ocağı yapmak için çalışmalarına devam ediyor. Taş ocağına karşı 20 Nisan’dan beri direnen köylüler de mücadelelerini sürdürüyor. Direnişin ilk günlerinde köylüler ile vadiye giren şirket elemanlarını koruyan güvenlik güçleri arasında arbede çıkmış ve 6 köylü hakkında soruşturma açılmıştı.

KÖYLÜLER HAKKINDA DAVA AÇILMAYACAK

23.4.2021 ile 26.4.2021 tarihleri arasında İşkencedere Vadisinde taş ocağı açılmasına karşı mücadele eden ve vadilerini korumaya çalışan köylüler, hakkında “Devletin askeri ve emniyet teşkilatın alenen aşağılama görev yaptırmamak için direnme ’’ suçu işledikleri gerekçesiyle haklarında soruşturma açıldı. Suçlanan 6 kişi hakkında Kalkandere Cumhuriyet Savcılığı kovuşturmaya yer olmadığı kararı verdi.