İki kişilik iş ilanına 1003 kişi başvurdu: 231'i üniversite mezunu

Adalet Bakanlığı, Bayburt Adliye Sarayı'nda görev yapması için 2 temizlik işçisi ilanı verdi. İlana 1003 kişi başvururken, başvuru yapanlardan 231'inin lisans ya da ön lisans mezunu olduğu aktarıl...

GÜNDEM 17.03.2021 - 13:03 17.03.2021 - 13:03 Dokuz8 Haber

Adalet Bakanlığı, Bayburt Adliye Sarayı'nda görev yapması için 2 temizlik işçisi ilanı verdi. İlana 1003 kişi başvururken, başvuru yapanlardan 231'inin lisans ya da ön lisans mezunu olduğu aktarıldı.

Adalet Bakanlığı, Taşra Teşkilatında görev yapmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/D maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere İŞKUR aracılığıyla sürekli işçi olarak bin 287 temizlik görevlisi almak için ilan verdi.İlanda, en az ilköğretim okulu mezunu kişilerin başvuru yapabileceği ve asgari ücret ödeneceği de belirtildi.Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, 4 Mart tarihinde başlayan ve 8 Mart’ta biten ilanda Bayburt Adliyesi’ne de 2 temizlik işçisinin alınacağı yer aldı. 81 bin 910 nüfuslu ilde 2 kişinin alınacağı iş için internet üzerinden İŞKUR’a toplam 1003 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapanların arasında ise 231 kişinin lisans ve ön lisans mezunu olması dikkat çekti.

KURA İLE BELİRLENECEK

Ayrıca ilanda yer alan bilgilere göre, İŞKUR tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar arasından, 17 Mart’ta Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü toplantı salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacağı, adayların kura çekimine salgın nedeniyle katılamayacağını ancak internetten canlı olarak izleyebilecekleri belirtildi.Kura ile başvuru sahipleri arasından açık iş sayısının 4 katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirleneceğini açıklanırken, kurada isimleri çıkan kişilerin Adalet komisyonlarınca yapılacak inceleme neticesinde sözlü sınava katılacakları açıklandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@