İki günlük suskunluğun ardından Erdoğan, HDP'ye düzenlenen saldırıyı kınadı

17 Haziran'da HDP İzmir İl binasına düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan suskunluğunu bozdu. Antalya Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda ko...

GÜNDEM 19.06.2021 - 18:26 19.06.2021 - 18:26 Dokuz8 Haber

17 Haziran'da HDP İzmir İl binasına düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan suskunluğunu bozdu. Antalya Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan saldırıyı kınayarak Fail en ağır cezayı alacak dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş Antalya İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, 17 Haziran'da HDP İzmir İl Binası'na gerçekleştirilen silahlı saldırıda parti çalışanı Deniz Poyraz'ın hayatını kaybettiği olaya ilişkin  "Provakatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Benzerlerini de kınayacağız. Failin tüm ilişkileri ortaya çıkarılacaktır" dedi.

ERDOĞAN: "BİZ BU OYUNU ÇOK GÖRDÜK"

Erdoğan, Deniz Poyraz'ı katleden failin tüm ilişkilerinin ortaya çıkarılacağını belirterek, "Kim olursa olsun bu ülkenin hiçbir vatandaşının kılına zarar gelmemesi için çalışıyoruz. Yakalanan failin önündeki ve arkasındaki tüm ilişkiler ortaya çıkarılarak en ağır cezayı alacağına inanıyoruz. İzmir'deki provokasyonu kınadık, kınayacağız. Son bir gayretle ortaya sürülen figüranlar, sergilenen arsızlıklar sizlerin moralini bozmasın. Biz bu oyunu çok gördük ve yaşadık. Hepsinin de üstesinden gelerek bugünlere ulaştık" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@