İki kardeşin inşaat çukurunda ölü bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturmada inşaatın yetkilisi gözaltına alındı.İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde, önceki gün öğle saatlerinde kaybolan 4 ve 8 y...

İki kardeşin inşaat çukurunda ölü bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturmada inşaatın yetkilisi gözaltına alındı.

İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde, önceki gün öğle saatlerinde kaybolan 4 ve 8 yaşındaki iki kardeşin, evlerinin yakınındaki inşaat çukurunda ölü bulunmalarına ilişkin başlatılan soruşturmada inşaatın yetkilisi gözaltına alındı.Olay yerindeki incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna cansız bedenleri kaldırılan kardeşler otopsi işlemlerinin ardından toprağa verildi.Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan soruşturma başlatılmasının ardından inşaatın yetkilisi O.A. gözaltına alındı.

5 YILDIR İNŞAAT HALİNDE

Çekmeköy Belediyesi ise olayın yaşandığı inşaata, 2015'te yapı ruhsatı verildiğini aktardı. Yasal olarak belirtilen güvenlik önlemlerinin alındığını belirten Belediye şu açıklamayı yaptı:"301 ada 4 ve 5 parsel üzerinde başlayan inşaat için bir süre sonra toprak sahibi tarafından tapu iptal davası açılmış. 2016 yılında sonuçlanan mahkeme kararı ile tapu iptal edilmiş ve bu karara istinaden inşaat durdurulmuş. Mahkeme kararını takiben belediye, mevcut durumu kayıt altına almak için seviye tespit tutanağı tutmuş. Müteahhit ve toprak sahibi anlaşmazlığı nedeniyle 5 yıldır inşaat halinde kalan yapı çevresi, belediye ekiplerinin denetimlerinde rutin olarak kontrol ediliyor."