İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine polis baskını

Annesinin evine düzenlenen polis baskınına tepki gösteren Eren Keskin, “2,5 yıl bir sözler nedeniyle soruşturma açılmış. Salı günü ifade vermeye gideceğim” diye konuştu.

GÜNDEM 03.12.2021 - 22:56 03.12.2021 - 22:59

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in annesi Fatma Sevgi Keskin’in evine polis tarafından baskın düzenlendi. Tunceli’de bir paneldeki sözleri gerekçe gösterilen baskında, Keskin’in ifade vermesi gerektiği belirtildi.

"SALI GÜNÜ İFADE VERMEYE GİDECEĞİM"

MA'nın aktardığı habere göre, baskın sırasında evde bulunmadığını söyleyen Keskin, polisin daha sonra kendisini aradığını ve ifadesinin olduğunu aktardı. 

Bu nedenle Salı günü ifade vermeye gideceğini söyleyen Keskin, şunları kaydetti:

“Bu saatte eve gitmişler. Bu saatte ifade mi olur? Telefonumu bulup aramışlar. Baskına gerekçe olarak ise 2,5 yıl önce Dersim’de bir panelde sarf ettiğim sözler gösterildi. Panelde hak ihlalleri ile ilgili sözler sarf etmiştim. Bu nedenle soruşturma açılmış. ‘Örgüt propagandası yapmak’ iddiası var. Ben her gün ortadayım, bu saatte bir avukatın evine mi gidilir? O kadar saçma ki. Rahatsız etmek için yapıyorlar. Salı günü ifade vermeye gideceğim.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST