Yurdun doğu kesimleri için gök gürültülü sağanak uyarısı Yurdun doğu kesimleri için gök gürültülü sağanak uyarısı

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın” açıklamasının ardından Soylu "Benden 'tecavüzcü kollayıcı' olmaz da Senden tam tecavüzcü olur" diyerek hakaret içerikli yanıt verdi.

Şırnak’ta İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan'a ait olduğu iddia edilen telefon mesajları ile ilgili Milletvekili Barış Atay paylaşımda bulundu. Atay, Süleyman Soylu’yu etiketleyerek yaptığı paylaşımda, “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın Suleyman Soylu, Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız” İfadelerini kullandı. TİP’li vekile, mesajını alıntılayarak aynı platform üzerinden yanıt veren Soylu ise, “Cinsel saldırı suçlamasıyla hakkında fezleke hazırlanan ve HDP'den ihraç edilen Tuma Çelik’i hatırlatarak, “Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP'den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; Benden 'tecavüzcü kollayıcı' olmaz da Senden tam tecavüzcü olur... Tuma’nın kollayıcısı Dikkat yakalanma...”  yanıtını verdi. https://twitter.com/suleymansoylu/status/1300059369548197888?s=20

"İSTİFA ETMESİNİ BİLE BECEREMEYEN İÇİŞLERİ BAKANI HADDİNİ BİLMELİDİR"

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay'a, "Benden 'tecavüzcü kollayıcı' olmaz da senden tam tecavüzcü olur" diye açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik açıklamasında "İstifa etmeyi bile beceremen İçişleri Bakanı haddini bilmelidir" denildi.  Soylu'nun sözlerinin ardından TİP tarafından yapılan, "İçişleri Bakanı haddini bilmelidir" başlıklı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "İçişleri Bakanlığı'na Saray tarafından atanmış, ikbali tek adamın iki dudağının arasında olana bir bürokratın görevi, seçilmiş milletvekillerine hakaret etmek değildir.  Türkiye'nin kadın katillerinin, tecavüzcülerin sokaklarda elini kolunu sallaya sallaya dolaştığı bir ülke haline gelmesinde birinci derece sorumluluğu olan kişi Süleyman Soylu'dur.  İstifa etmeyi bile beceremeyen İçişleri Bakanı haddini bilmelidir"