İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekilleri Gezi Parkı protestolarının dokuzuncu yıldönümünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asılan pankartı söken polisleri ödüllendirdiklerini açıklayarak, "Bu Polis arkadaşlarımı, görevlerini yapmaları münasebetiyle ödüllendiriyoruz" dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekilleri Gezi Parkı protestolarının dokuzuncu yıldönümünde Boğaz Köprüsü'ne 'Her yer Taksim her yer direniş' yazılı bir pankart astı.

Köprüde, slogan atan TİP’lilere polis müdahale ederken, milletvekili Ahmet Şık’la polisler arasında gerginlik yaşandı.

SOYLU AÇIKLAMA YAPTI

Bakan Soylu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu Polis arkadaşlarımı, görevlerini yapmaları münasebetiyle ödüllendiriyoruz. HDPKK’dan meclise giren bu milletvekilleri hakkında da suç duyurusunda bulunuyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi. 

KADIGİL: DAHA TAKSİTİ BİTMEMİŞTİ

Metropoll'den haziran ayı anketi: Millet İttifakı yaklaşık 4 puan önde Metropoll'den haziran ayı anketi: Millet İttifakı yaklaşık 4 puan önde

Öte yandan müdahale sırasında Sera Kadıgil'in telefonu denize düştü. Kadıgil, TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın Twitter hesabından paylaştığı tweet ile duruma tepki gösterdi.

Kadıgil twette "Merhaba Ben Sera :) Kısa bir süreliğine bu hesabı kamulaştırdım. Boğaziçi Köprüsü'ne "Her yer Taksim, her yer direniş" pankartını asarken bir polis telefonumu denize attı. Daha taksidi bitmemişti vicdansızlar :) Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!" notunu paylaştı.