İBB'ye özel teftiş için atanan müfettişlerden birinin 2015 seçimlerinde AKP’den Mersin Milletvekili adayı olan Arif Yıldırım olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) yönelik "terörle iltisaklı personel çalıştırıldığı" iddiasıyla başlattığı özel teftişin ardından 4 müfettiş gönderdi.

Gözden kaçırmayın

“Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü”nün sahibi Gezi davası tutukluları “Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü”nün sahibi Gezi davası tutukluları

İçişleri Bakanlığı, İBB'de işe alınanlarla ilgili "İhbar, şikayet ve elde edilen tespitler üzerine, konunun tüm yönleriyle soruşturulması için Bakanlığımızca özel teftiş başlatılmıştır" açıklaması yapmıştı. Odatv’den Caner Taşpınar'ın aktardıklarına göre, müfettişlerden biri 2015 seçimlerinde AKP’den Mersin Milletvekili adayı olan Arif Yıldırım. Yıldırım, AKP’nin Mersin listesine 6’ncı sırada girmişti.

EKREM İMAMOĞLU'NU DA İNCELEMİŞTİ VE 27 SORUŞTURMA AÇMIŞTI

İBB’de görev yapacak 4 kişilik müfettiş ekibindeki Arif Yıldırım, daha önce de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu incelemişti. İçişleri Bakanlığı, 2020 yılında, Ekrem İmamoğlu hakkında, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemi kapsayan 27 soruşturma için izni vermişti. İmamoğlu’nun 31 Mart seçimlerinde kazandığı İBB Başkanlığının, Yüksek Seçim Kurulu tarafından, 6 Mayıs 2019 günü iptal edilmesinin ardından İçişleri Bakanlığı, bir müfettiş ve 20 civarında araştırmacıyı Beylikdüzü Belediyesi’ne göndermişti. O dönem de ekibin başında AKP’den Milletvekili adayı olan Arif Yıldırım yer almıştı.