İBB, Esenyurt ilçesinde meydana gelen su baskınlarında mağdur olan vatandaşlara 7 bin TL nakit yardım yapılması kararı aldı. İstanbul Valiliği de konutlar için 5 bin, iş yerleri için 10 bin liralık ödeme çıkardı.

Özdağ: “Türk devleti cemaatler ve tarikatlar arasında paylaştırılarak Lübnanlaşma, yaşatılmakta" Özdağ: “Türk devleti cemaatler ve tarikatlar arasında paylaştırılarak Lübnanlaşma, yaşatılmakta"

İstanbul’da Kurban Bayramı'nın ilk iki günü meydana gelen şiddetli yağışlar nedeniyle Esenyurt'ta meydana gelen su baskınlarında mağdur olan İstanbullulara İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Yardım Yönetmeliği çerçevesinde 7 bin TL nakit yardım yapılacak. Söz konusu tutar, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan tespit çalışmalarını ardından vatandaşlara ödenecek. 

VALİLİK DE KONUTLARA 5 BİN, İŞ YERLERİEN 10 BİN ÖDÜYOR

İstanbul Valiliği, etkili olan yağış dolayısıyla Haramidere’nin taşması sonucu Esenyurt ilçesinde bazı ev ve iş yerlerinin zarar görmesine ilişkin, “AFAD Başkanlığı ve Esenyurt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından taşkından zarar gören konutlar için 5 bin TL, işyerleri için 10 bin TL yardım ödemesi yapılmaya başlanmıştır” açıklaması yaptı. İstanbul Valiliği, dün gece yaşanan etkili yağış dolasıyla Haramidere’nin taşması sonucu Esenyurt ilçesinde bazı ev ve iş yerlerinin zarar görmesine ilişkin açıklama yaptı. Valiliğin yaptığı yazılı açıklamada, "Hasar-Zarar Tespit Komisyonu çalışmalarında; Yeşilkent ve Pınar mahalleleri başta olmak üzere 18 mahallede 134 konut, 15 işyeri, 3 fabrika, 1 dernek binası ve 1 caminin su baskınından zarar gördüğü tespit edilmiştir. Gün içerisinde yapılan çalışmalar neticesinde ev ve işyerlerindeki taşkın suyu ve rüsubat (birikinti) temizliği tamamlanmıştır. denildi.