İBB Vakıfbank ile olan maaş anlaşmasını sonlandırdı

İBB, hesaplarındaki İBB paralarına bloke ve haciz işlemlerine izin veren Vakıfbank ile olan anlaşmasını sonlandırdı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, birkaç örnekte belediye bütçesine el koyul...

EKONOMİ 14.07.2020 - 14:02 14.07.2020 - 14:02

İBB, hesaplarındaki İBB paralarına bloke ve haciz işlemlerine izin veren Vakıfbank ile olan anlaşmasını sonlandırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, birkaç örnekte belediye bütçesine el koyulmasına veya bloke edilmesine izin veren Vakıfbank ile anlaşmasını sona erdirdi.

MET-GÜN İNŞAAT HACZİ BARDAĞI TAŞIRDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), metro inşaatı için ayrılan döviz cinsinden parayı, AK Parti döneminden kalan alacağı nedeniyle haciz işlemi yaptıran Met-Gün İnşaat'a Türk Lirası'na çevirerek ödeyen Vakıfbank'la anlaşmasını sonlandırıyor. Daha önce de yardım paralarının bloke edilmesine izin veren Vakıfbank'ın personel maaşlarını ödeme üzerine kazandığı ihale iptal edildi.

EN FAZLA PROMOSYONU VEREN İHALEYİ ALACAK

Independent Türkçe'den Can Bursalı'nın haberine göre, İBB personelinin maaşını aldığı Vakıfbank, gelecek 3 yıl için maaş ödemelerine yönelik açılan ihaleyi kazanmıştı. Ancak ihale, evrak eksikliği gerekçe gösterilerek iptal edildi.Personelin maaş ödemesinin yapılacağı banka, bugün yapılacak ihaleyle tekrar belirlenecek. Belirlenen sürede personele en çok promosyon verecek olan banka, ihaleyi kazanacak.

NE OLMUŞTU?

İBB personelinin büyük çoğunluğunun maaşlarını aldığı Vakıfbank'ın, Met-Gün İnşaat'a yaptığı 565 milyon liralık ödeme, belediye yönetimi tarafından kanuna aykırı olduğu gerekçesiyle eleştirilmişti. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@