İBB tüm taksilere kamera takıp izleyecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Taksi Denetim Merkezi kurulmasına ve tüm taksilere iç-dış kamera takılarak sorunların gece gündüz denetlenmesine karar verdi.

TOPLUM & YAŞAM 17.09.2021 - 09:47 17.09.2021 - 09:55

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, toplu ulaşım araçlarının denetlenmesi amacıyla Esenler Otogarı'na bir denetim merkezi kurulmasına karar verdi. Bu kapsamda ilk etapta 15 bin takside "i-taksi" uygulamasına geçilecek ve tümüne iç ve dış kamera takılacak. Bu sayede yolcu ve sürücü sorunlarını gece gündüz denetlemek mümkün olacak.

TÜM TAKSİLER 24 SAAT İZLENECEK

Hürriyet gazetesinin haberine göre; "i-taksi" uygulamasının yönetimi İSPARK’tan alındı ve yeni kurulan Toplu Taşıma Denetim Merkezi'ne verildi.  kuruldu. Esenler Otogarı’nda kurulan Taksi Yönetim Merkezi de bu işten sorumlu olacak. Bu merkezde 24 saat çalışan operatörler taksinin iç ve dış kameralarını kontrol edecek. Ayrıca kamera görüntüleri sistem tarafından kaydedilecek. Taksilerle ilgili şikâyet olduğunda anlık olarak kamera takibi yapılarak ya da kayıtlar incelenerek sorunların çözümü sağlaancak. Uygulama, GPRS üzerinden hangi taksinin nerede olduğu, hızı, boş ya da dolu olduğu gibi bilgileri de merkeze iletecek. Benzer sistemin kısa zaman içinde tüm toplu taşıma araçlarına konulması ve aynı denetim sisteminin onlar için de uygulanması öngörülüyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST