İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi İSPARK'ın sağlıklı yaşam ve çevre dostu ulaşım aracı bisiklet kullanımına destek olmak için İsbike Bisiklet Okulu’nda başlattığı kurslarda yaklaşık 3 bin kişi ücretsiz bisiklet eğitimi aldı. Proje kapsamındaki eğitimler eylül ayının sonuna kadar devam edecek.

İSPARK, ilaç firması Abdi İbrahim'in "HEAL2030 Sürdürülebilirlik Strateji" çerçevesinde verdiği destekle sağlıklı yaşam ve çevre dostu ulaşım aracı bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla İsbike Akıllı Bisiklet Projesi’ni 3 Haziran’da başlatmıştı. Dünya Bisiklet Günü’nde tüm İstanbulluların hizmetine açılan kurslarda bugüne kadar yaklaşık 3 bin kişi ücretsiz eğitim aldı.

İsbike Akıllı Bisiklet Projesi ve Bisiklet Okulu, Yenikapı ve Maltepe Orhangazi Şehir Parkı'nda ücretsiz bisiklet eğitimlerine devam ediyor. Proje kapsamında bugüne kadar verilen 4'er saatlik eğitimler sonrasında 7-12 yaş arası 734 kişi, 13-18 arası 320 kişi, 19- 30 yaş arası 713 kişi, 40 yaş ve üstü 656 kişi, 60 ve üstü yaş aralığında olan 164 kişi bisiklet kullanmayı öğrendi. 

Eğitimler eylül sonu kadar devam edecek.

Esenyurt Belediyesi'nden Bulgaristan göçmeni vatandaşlara destek Esenyurt Belediyesi'nden Bulgaristan göçmeni vatandaşlara destek

Projeye geçen yıl 6 bin 702 kişi katılım göstermişti.