Seçim2023 | Özay'dan iddia: "Gökhan Zan CHP'den vekil olabilirdi ama kontenjan dolmuştu" Seçim2023 | Özay'dan iddia: "Gökhan Zan CHP'den vekil olabilirdi ama kontenjan dolmuştu"

Yardımda bulunmak isteyen İstanbullular, ALO 153 üzerinde oluşturulan ‘Deprem Hattı’nı arayarak ihtiyaç listesi bilgisine ulaşabilecekler. Yardımlar, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi ile Kartal Lojistik Merkezlerinde toplanıyor. Bağışta bulunmak isteyen İstanbullular, her iki merkeze yardımlarını getirebilirler. Yardım malzemeleri içinde ikinci el ürünler kabul edilmeyecek, sadece kullanılmamış malzemeler değerlendirilecek.

İBB, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere yardım kampanyası başlattı. İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı ve Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) koordinasyonunda düzenlenen kampanya için İstanbullulardan gelen yardımlar toplanmaya başlandı.

Bağış yapmak isteyen İstanbullular ALO 153 Çözüm Merkezi numarası üzerinden ‘Deprem Hattı’na bağlanarak ihtiyaç listelerine ulaşabilecekler. İstanbullular, yardım malzemelerini Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi ile Kartal Lojistik Merkezi’ne bırakabilecek. Yardım kampanyası kapsamında ikinci ürünler kabul edilmeyecek, sadece kullanılmamış ürünler değerlendirilecek.

Ayrıca, İBB Deprem Dairesi Başkanlığı teknik ekipleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yönlendirmesiyle hasar tespiti yapmak üzere Gaziantep'e gidiyor.

İBB'den yapılan açılamada ihtiyaç duyulan malzeme şöyle listelendi:

- Battaniye, uyku tulumu

- Her türlü soba, ısıtıcı, toplu kuru gıda, cep telefonu

- Şarj ünitesi ve ürünleri, pil

- Hijyen malzemesi (sabun, peçete, hijyen pedi vb.), çocuk bezi

- Bebek maması, yeni giyilmemiş kışlık giyim malzemesi, bot vd. giyim ürünleri

- Kafa lambası, el feneri

- Yardımların bırakılabileceği merkezlerin adresleri şöyle;

- Lojistik Destek Merkezi Kartal Depoları/Adres: İnönü Caddesi No:143 Esentepe Mahallesi Kartal

- Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi Adres: Aksaray Mh. Kennedy Cd. No:11/1 Fatih/İstanbul