Şırnak Beytüşşebap’ta kaybolan Diril çifti soruşturmasının tek tutuklusu Apro Diril serbest bırakıldı. 

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kovankaya köyünde yaşayan Hürmüz ve Şimoni Diril çifti, 8 Ocak 2020 tarihinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kaçırıldı. Şimoni Diril’in cenazesi, 70 gün sonra Hezil Çayı’nın kenarında bulunurken, 600'ü aşkın süredir Hürmüz Diril'den haber alınamıyor. 

Diril çiftinin kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 23 Haziran’da gözaltına alınan ve köyde yaşayan tek kişi Apro Diril’in de bulunduğu 3 kişi, emniyet ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilenlerden 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Apro Diri tutuklandı. 

DOSYADAKİ "GİZLİLİK" KARARI SÜRÜYOR

MA'nın aktardığına göre, tutuklanan Apro Diril, bugün dosya değerlendirilmesinin ardından serbest bırakıldı. Soruşturma dosyasındaki "gizlilik" kararı ise devam ediyor. 

İmamoğlu: Üç yılı aşkın bir süredir İstanbul’da herkese eşit duran bir yerel yönetim olma gayreti içerisindeyiz İmamoğlu: Üç yılı aşkın bir süredir İstanbul’da herkese eşit duran bir yerel yönetim olma gayreti içerisindeyiz

Köyde yaşayan tek kişi olan Apro Diril, soruşturma kapsamında daha önce de gözaltına alınmış, emniyet ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.