Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'dan askerleri çekme kararının ardından "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" açıklamasını yaptı.

Gözden kaçırmayın

İstanbul Valiliği duyurdu: İki etkinlik nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak İstanbul Valiliği duyurdu: İki etkinlik nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye askerlerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin soruları yanıtladı. Akar, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.

"FAALİYETLERİMİZ TAHLİYE PLANLARIMIZ ÇERÇEVESİNDE SÜRÜYOR"

AA'nın aktardığına göre, tahliyeye ilişkin Dışişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlarla koordineli olarak, faaliyetlerin devam ettiğini aktaran Akar, şu ifadeleri kullandı:

"Havaalanında olağan dışı yoğunluğa ve şartlara rağmen önemli bir aksaklık olmadan TSK personeli planın aksaksız uygulanması için her türlü gayreti göstermektedir. Faaliyetlerimize sağladıkları destekten dolayı dost ve kardeş Pakistan ve Tacikistan ile bölgede beraber çalıştığımız müttefiklerimize teşekkür ediyoruz. Dışişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlarla koordineli olarak, faaliyetlerimiz mevcut tahliye planlarımız çerçevesinde devam etmektedir."