Sonbaharla beraber düşen yaprakları temizlemek belediye çalışanlarının en çok zamanını alan işlerden biri olsa da Hollanda'da durum pek de böyle değil. Hollanda'daki bir belediye vatandaşlardan ve bahçıvanlardan yaprakları temizlememelerini istedi.

Eindhoven belediyesi, parklarda ve bahçelerde sonbahar yapraklarının ayrışmasına izin vermenin böcek ve toprak sağlığını artırdığını söylüyor. Belediye, düşen sonbahar yapraklarının, ekolojik olarak altın değerinde olduğunu belirtiyor.

Kuzey Brabant’ta yer alan Eindhoven, vatandaşlardan tırmıkları bırakmalarını ve bahçelere veya parklara düşen yaprakları temizlememelerini istiyor.

Eindhoven belediye sözcüsü Martijn van Gessel, kamusal alanların nasıl görünmesi gerektiği konusundaki alışıla gelmiş fikirleri değiştirmeye çalıştıklarını söyledi. Şehir, parklardaki yaprak üfleyicileri emekliye ayırmak ve böcek yaşamı için ılık, ıslak, kışlık bir yaprak tabakası oluşturmak istiyor.

IŞİD, liderleri El Kureyşi’nin öldürüldüğünü ve yeni bir liderin seçildiğini duyurdu IŞİD, liderleri El Kureyşi’nin öldürüldüğünü ve yeni bir liderin seçildiğini duyurdu

Van Gessel, “Uzun bir süre boyunca insanlar çimlerin her zaman biçilmesi, yaprakların toplanması ve her şeyin düzenli görünmesi gerektiğini düşündü. Ama parklarda yaprakların yatmasına izin vermeliyiz” dedi.