Nasrallah'ın televizyon kanalında yayımlanan görüntülü açıklamasında, "Gazze Şeridi'nde Filistinli grupların İsrail'e karşı yürüttüğü Aksa Tufanı'nın bir varoluş ve kaderini tayin etme çatışması" olduğunu vurguladı.

Bu mücadelede, İsrail'in başarılı olmasının tüm bölge halkları üzerinde çok ciddi etkileri olacağını, yenilgisinin de bölge ve halkları üzerinde çok büyük etkiler yaratacağını kaydeden Nasrallah, "Bu çatışma herkesi ilgilendiriyor, bu çatışmanın bir parçası olabilecek olan olmalıdır. Bu mücadele, Filistin'i ilgilendirdiği gibi Lübnan'ın geleceğini, su ve petrol kaynaklarını da ilgilendiriyor." dedi.

Nasrallah, Lübnan'ın güneyindeki duruma dikkat çekerek, güney cephesinin Filistin, Lübnan ve bölgenin kaderini şekillendirecek savaşın bir parçası olduğunu ifade etti.

Gazze Şeridi'ndeki çatışmaların hala devam ettiğini söyleyen Nasrallah, dünyanın ABD'nin vetosu nedeniyle aciz durumda olduğunu aktardı.

Nasrallah, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve onun "çılgınları"nın, ülkelerin ve liderlerinin sessizliği gölgesinde Gazze ve Filistin'de soykırım savaşını sürdürdüğünü belirterek, neyse ki işlenen bu suçların dünyayı uyandırdığınu sözlerine ekledi.

Kaynak: aa