HDP’li Tosun hakkında 'koronavirüs' soruşturması

HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un, koronavirüs salgınıyla ilgili "Hükümet tedbir almayarak Kürt halkının ölmesini istiyor" diye megafonla Kürtçe anons yaptırdığı iddia edildi.Diya...

GÜNDEM 29.03.2020 - 17:40 29.03.2020 - 17:40 Dokuz8 Haber

HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un, koronavirüs salgınıyla ilgili "Hükümet tedbir almayarak Kürt halkının ölmesini istiyor" diye megafonla Kürtçe anons yaptırdığı iddia edildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Tosun ve anons eden kişi hakkında, 'halkı kin ve düşmanlığa teşvik' suçundan soruşturma başlatıldı.

"HÜKÜMET TEDBİR ALMAYARAK KÜRTLERİN ÖLMESİNİ İSTİYOR"

HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, yanındaki ismi öğrenilemeyen kişiyle kentin sokaklarını gezerek, koronavirüs hakkında bilgilendirmede bulundu. HDP'li Tosun'un yanında bulunan kişi megafonla çevredekilere "Hükümet tedbir almayarak Kürt halkının ölmesini istiyor. Ama biz Kürt halkının ölmesini istemiyoruz. Onun için tedbirlerinizi alın." dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bu anons görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Remziye Tosun ile anons eden kişi hakkında, 'halkı kin ve düşmanlığa teşvik' suçundan soruşturma başlatıldı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@