HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Kredi Yurtlar Kurumu borçları, anaparası ve faiziyle tamamen silinmeli ve bundan böyle gençlere borç değil, burs verilmelidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugünkü kabine toplantısının ardından Kredi Yurtlar Kurumu'na kredi borcu olan gençlerin durumuna ilişkin, "Kredi geri ödemelerinin, enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılmasını kararlaştırdık" dedi.

Mısır fiyatı 7 TL olmalı: "Limanlarımızdaki ithal mısırlar çiftçiyi kahrediyor" Mısır fiyatı 7 TL olmalı: "Limanlarımızdaki ithal mısırlar çiftçiyi kahrediyor"

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ise sadece enflasyon farkı veya faizin kaldırılmasının yeterli olmadığını getirdi. Paylan, şunları söyledi: 

"Milyonlarca genç, KYK borçları altında eziliyor. Gençler hayata borçla başlıyor. Oysa Kredi Yurtlar Kurumu borçları, ana parası ve faizi ile tamamen silinmelidir. Sosyal bir devlet, gençlere borç değil burs verir. KYK borçları, anaparası ve faiziyle tamamen silinmeli ve bundan böyle gençlere borç değil burs verilmelidir."