Kahramanmaraş depremlerinin enkazı kaldırılmadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir yıl izin isteyerek afet bölgesinde inşaat çalışmalarının biteceğini açıklamasının ardından çok geçmeden Kahramanmaraş'ta ilk kazma vurulmuştu.

İl il çalışmalar hızlanırken bilim insanlarının uyarıları da kulak arkası edilmişti. Uzmanlar fay hattı üzerinde çalışma yapılmaması ve zemin incelemelerinin iyi yapılması konusunda uyarı üstüne uyarı vermişti.

Deprem bölgesindeki inşaatlara Bakan Kurum'dan garip savunma: Artçılar devam ederken yapılmayacaksa...Deprem bölgesindeki inşaatlara Bakan Kurum'dan garip savunma: Artçılar devam ederken yapılmayacaksa...

Uzman görüşlerinin yok sayılarak hızlıca inşaata başlanırken, inşaat alanı olarak tarım alanlarının seçildiği ortaya çıktı.

Deprem bölgesinde uyarılara rağmen 'alelacele' inşaat! Niye bu ısrar?    Deprem bölgesinde uyarılara rağmen 'alelacele' inşaat! Niye bu ısrar?

#Seçim2023 I Kılıçdaroğlu: Seçim birinci turdan biter, halk değişim istiyor #Seçim2023 I Kılıçdaroğlu: Seçim birinci turdan biter, halk değişim istiyor

'YİNE Mİ FELAKET OLSUN?'

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da, Adıyaman'da yeni yapılacak binalar için tarım arazilerinin seçildiğini söyledi.

Gergerlioğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Adıyaman'da yeni yapılacak binalar için tarım arazilerinin seçildiğini kaydetti. Gergerlioğlu, "Yeni Adıyaman'ı yine tarım arazisine yapıyorlar, yine felaket mi olsun?" diye konuştu.