HDP’li eşbaşkanlar 8 gün sonra adliyeye çıkarıldı

Parti binalarına yapılan baskınla gözaltına alınan HDP Diyarbakır İl Örgütü ve Yenişehir İlçe Örgütü eşbaşkanları, 8 gün sonra adliyeye sevk edildi.Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafın...

GÜNDEM 30.10.2020 - 12:03 30.10.2020 - 12:03

Parti binalarına yapılan baskınla gözaltına alınan HDP Diyarbakır İl Örgütü ve Yenişehir İlçe Örgütü eşbaşkanları, 8 gün sonra adliyeye sevk edildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 22 Ekim tarihinde parti binalarına düzenlenen polis baskınının ardından gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Eşbaşkanları Hülya Alökmen Uyanık ve Zeyyat Ceylan ile Yenişehir İlçe Eşbaşkanları Remziye Sızıcı ve Kasım Kaya, 8 günlük gözaltının ardından adliyeye sevk edildi.MA'nın aktardığı habere göre, Abdullah Öcalan’ın Sur ilçesinde asılan posterlerinin partinin il binasında hazırlandığı iddiasıyla suçlanan HDP’li eşbaşkanların, savcılık ifadelerinin alınması bekleniyor.

TUTUKLAMA İSTEMİ

HDP’li eşbaşkanlar, savcılıkta alınan ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle Diyarbakır Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@