HDP'den gözaltı kitapçığı: "Gözaltı, arama, yakalama ve ifade verme süreçlerinde haklarımız"

HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu ile Eğitim Komisyonu, gözaltı, arama, ifade verme ve yakalama süreçleri için kitapçık bastırdı.  

SİYASET 15.09.2021 - 18:07 15.09.2021 - 18:27

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu ile Eğitim Komisyonu tarafından yapılan ortak çalışmayla “Gözaltı, arama, yakalama ve ifade verme süreçlerinde haklarımız” başlıklı kitapçık bastırıldı. Kitap partinin il ve ilçe teşkilatlarına gönderilecek. Kitapçığın içerisinde, yakalama, tutanağın imzalanmaması, gözaltı, arama (adli arama) gibi başlıklar içerisinde neler yapılması gerektiğinin bilgilendirilmesi yapıldı.

"YENİ YAŞAM TÜM EMEKÇİLERİN VE DOĞANIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ESAS ALIR"

Gazete Karınca'da yer alan habere göre kitapçığın giriş bölümünde kitaba dair şu bilgilere yer verildi:

“Yaşamın her alanında eşitlik, demokrasi, özgürlük ve barışı inşa etmek için her bir üyesi ile birlikte direnen partimiz, sermayenin, erkek egemen zihniyetin tahakkümüne karşı ‘yeni bir yaşamı’ savunur. Yeni yaşam tüm ezilenlerin emekçilerin, halkların, inançların ve doğanın özgürlüğünü esas alır."

"İKTİDAR HDP'NİN BU ÇOKLU MÜCADELESİNE KARŞI ADETA BİR SAVAŞ HALİNDEDİR"

"İktidar HDP’nin bu çoklu mücadelesine karşı adeta bir savaş halindedir. En çok da üyelerimize yönelik polis, yargı gücünü kullanarak partimizi çalışamaz hale getirmeyi hedeflenmektedir."

"HER BİR ÜYEMİİZN TEMEL HAKLARINI BİLMELERİ SAVUNMAMIZI DA GÜÇLENDİRECEK"

"Her bir üyemizi temel haklarını bilmeleri iktidarın bu zor aygıtlarına karşı duruşumuzu, savunmamızı da güçlendirecektir. Merkez hukuk komisyonumuzun katkıları ile hazırladığımız bu kitapçık özellikle gözaltı süreçlerinde haklarımızı bilmek ve bu sürecin takipçisi olma açısında da önemlidir."

"HAKLARIMIZI BİLELİM, HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM"

"Gözaltına alınan alınacak olan her bir üyemizin alınma sebeplerinin politik olduğunu biliyoruz. İktidarın ayrımcılık ve keyfiyetine dayalı gözaltılarla mücadele için haklarımızı bilelim, birlikte mücadele edelim."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@