Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl İl Örgütü, ilçe örgütlerinin katılımıyla Karlıova ilçe binalarına dün gece Tanju Bingöl adlı kişi tarafından yapılan saldırıya ilişkin açıklama yaptı. HDP Karlıova ilçe binası önünde yapılan açıklamaya il ve ilçe yöneticileri yanı sıra çok yurttaşlar katıldı.  Burada konuşan İlçe Eşbaşkanı Yılmaz Bülbül, Türkiye’nin seçim sürecine girmesiyle birlikte partilerine yönelik büyük bir provokasyonunun yapılmaya çalışıldığını söyledi. 

DEMOKRATİK SİYASET ETRAFINDA BİRLİK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Dün gece saat 12.40’ta doğrudan partilerinin hedef alınarak silahlı saldırı yapıldığını belirten Bülbül, “Bu saldırı demokrasiye, insan haklarına, halkların kardeşliğine yapılan bir saldırıdır. Bu tür saldırılar partimizi şeffaf siyaset yapma ısrarından asla alıkoyamayacaktır. Bu yapılan alçakça saldırıyı ve provokasyonları lanetliyor ve kınıyoruz. Tüm Kanireş halkımızı demokratik siyaset etrafında birlik olmaya davet ediyoruz” dedi. 

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'dan istismarı onaylayan skandal sözler HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'dan istismarı onaylayan skandal sözler

Açıklama “Baskılar bizi yıldıramaz”, “ Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla son buldu.