Manisa'da halkla buluşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Onlar sandılar ki bu kumpas davalarıyla HDP’yi kapatır önüne geçeriz. Ama yanıldılar işte halkımız işte HDP” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Manisa'nın Fevzi Çakmak Mahallesi Ahmet Kaya Parkı'nda halk buluştu. Buldan'a milletvekilleri, Filiz Kerestecioğlu, Ali Kenanoğlu ile Parti Meclis üyeleri de eşlik etti. Yoğun ilginin olduğu halk buluşmasında, kadınlar yöresel elbiseleriyle Buldan’ı karşıladı.

Meclis Başkanı, Erdoğan'ın adaylığına dair konuştu: Hiçbir tereddüt yok Meclis Başkanı, Erdoğan'ın adaylığına dair konuştu: Hiçbir tereddüt yok

Burada konuşan Buldan, 3 Temmuz'da gerçekleştirdikleri kongreye güç veren halka teşekür ederek sözlerine başladı. Buldan, “İkdirdakiler bize sokağa çıkamayacağımızı söylediler. Ama gördüler Türkiye'nin her yerinde halkımızla dayanışmaya devam ediyoruz. Ta ki onları gönderene kadar” dedi.

‘İŞTE HDP İŞTE HALK’

Hiç kimsenin karamsarlığa kapılmaması gerektiğin söyleyen Buldan, AKP ve MHP’yi gönderecek olan gücün HDP olduğunu ve iktidarın bunu bildiği için saldırıları artırdığını aktardı. Buldan, “Bu yüzden HDP’lilere saldırıyorlar, hasta tutukluları, serbest bırakmıyorlar. Bu politikalarla Türkiye toplumunu da rehin alıyorlar. Bu ülkede demokratik siyaseti savunanlar ilkelerinden taviz vermeyecek. Biz bu iktidarı gönderene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Önümüzde kumpas davaları çıkardılar. Kobanê ve HDP’yi kapatma davası AKP-MHP iktidarının kumpas davasıdır. Onlar sandılar bu kumpas davalarıyla HDP’yi kapatır önüne geçeriz. Ama yanıldılar işte halkımız işte HDP” diye konuştu.

‘KAZANMAK ZORUNDAYIZ'

AKP-MHP iktidarının halkları değil kendi iktidarlarını düşündüğünü dile getiren Buldan, her gün zam üstüne zam yapanların geleceği olmayan bir ülke yarattıklarını söyledi. Buldan, “El ele, omuz omuza vererek. Bütün  Türkiye toplumu kadını, genci, Türkü, sünnisi, kürdü ile farklı inanç ve kimliğiyle el ele vererek bu iktidarı, iktidardan götürmenin hesaplarını yapmak zorundayız. Başka alternatifimiz yok kazanmak zorundayız. tek alternatifimiz onları iktidardan göndermek olacak. Öyle bir farkla göndereceğiz ki onlar bile inanamayacak" diye belirtti.

Buldan, buradaki halk buluşmasının ardından Yunus Emre ilçe örgütünün açılışını gerçekleştirecek. Ardından Salihli ilçesinde halkla bir araya gelecek.