Hayvan hakları savunucuları McDonald's restoranlarına ürün dağıtımını engelledi

İngiltere’de eylem yapan hayvan hakları savunucuları, ülke genelindeki 4 McDonald's tesisinin girişini kapatarak 1300 restorana ürün dağıtımını durdurdu.

EKOLOJİ-ÇEVRE 22.05.2021 - 15:04 22.05.2021 - 15:04

İngiltere’de eylem yapan hayvan hakları savunucuları, ülke genelindeki 4 McDonald's tesisinin girişini kapatarak 1300 restorana ürün dağıtımını durdurdu.

Animal Rebellion adlı grubun üyeleri, McDonald's'a ait Hemel Hempstead, Basingstoke, Coventry ve Heywood'daki ürün dağıtım merkezlerinin girişlerini, bambudan yaptıkları bariyerlerle kapattı. Bazı grup üyeleri, polisin ani müdahalesini önlemek için bu bariyerlere çıkarken bazıları ise ellerini yere koydu. McDonald's'ın 2025'e kadar tamamen bitki temelli ürün satmasını taahhüt etmesini isteyen grup, en az 24 saat devam edeceğini söyledikleri eylemlerinin, şirketin tedarik zincirinde "önemli kesintilere" neden olacağını belirtti.

“TÜM GÜN DURDURACAĞIZ”

Grubun Twitter hesabından yapılan açıklamada, burger zinciri McDonald's, aktivistlerle doğrudan iletişim kurmaya çağrılarak "Gelip bizimle konuşmalarını bekliyoruz yoksa tüm gün 1300 restoranın tamamına dağıtımları durduracağız." denildi.

Londra'nın kuzeyindeki Hemel Hempstead'da bulunan tesisteki eylemde yer alan bir hayvan hakları savunucusu, bitki temelli bir gıda sistemini ortaya çıkarmak için herkesin doğrudan eyleme geçmesi ve sivil itaatsizlik eylemleri yapmasının, her zamankinden daha önemli olduğunu belirtti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@