AKP Van’da yediği yemeğin parasını ödemediği için esnaf iflas etti AKP Van’da yediği yemeğin parasını ödemediği için esnaf iflas etti

HAYTAP, Hatay’da sahra hastanesi kurdu. Deprem bölgesi Hatay’da yaralı hayvanlara ilk müdahale burada yapılıyor, HAYTAP ekibi ise enkaz altındaki hayvanlar için yürütülen arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Hatay HAYTAP saha sorumlusu, “Biz vinçlerle çalışıyoruz daha çok tepelerde, yükseklerde kalan insanları kurtarmaya çalışıyoruz. Daha çok onlar için çalışıyoruz sokakta gezeni değil de enkazda olanı bulmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar çok sayıda hayvana ulaştık, bin 500 civarında hayvan kurtardık, tedavi ettik” dedi.

Depremlerin ilk gününden itibaren hayvanlar için yürütülen arama kurtarma çalışmalarına destek veren HAYTAP, Hatay’da hayvanlar için sahra hastanesi kurdu. Hatay HAYTAP saha sorumlusu Zuhal Arslan, depremin ilk gününden beri bin 500’ye yakın hayvana müdahale ettiklerini söyledi. Arslan, şöyle konuştu:

“Deprem oldu ve biz ertesi gün buraya geldik ve hemen bir sahra hastanesi kurduk. Enkazlardan kurtarılan, ilk müdahalesi gereken hayvanların ilk müdahalesini yapıyoruz burada. Durumları ağır olursa daha spesifik bir hastalığı varsa en yakın ile nereye nakil çıkıyorsa oralara sevkini sağlıyoruz. Çip taraması yapıyoruz. Çipli hayvanları sahiplerine kavuşturuyoruz. Çipsizleri bizim Bursa’da bir yerimiz var. Oraya gönderiyoruz orada da fotoğrafları çekiliyor, ilanları açılıyor.

Burada hala artçılar devam ediyor. Geçen hafta bir 6.4 şiddetinde deprem oldu. Arkadaşlarımız sahadaydı, tam da vincin üzerinde bir kediyi almak üzereyken yakalandılar ama çok şükür iyi. Biz vinçlerle çalışıyoruz daha çok tepelerde, yükseklerde kalanları kurtarmaya çalışıyoruz. Daha çok onlar için çalışıyoruz; sokakta gezeni değil de enkazda olanı bulmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar çok sayıda hayvana ulaştık, bin 500 civarında hayvan kurtardık, tedavi ettik.”