Hatay İskenderun'da dün başlayan orman yangını bugün öğle saatlerinde kontrol altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 3 mahallede maddi hasar olduğunu söyledi.

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Sarıseki Mahallesi'nde dün başlayan ve rüzgarın etkisiyle yayılan orman yangını, 22 saatlik çalışma sonucu kontrol altına alındı. AA'nın aktardığı habere göre, ilçeye bağlı Azganlık Mahallesi'nde etkisini sürdüren yangına helikopterlerle havadan ve çok sayıda arazözle de karadan müdahale edildi. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 3 mahallede maddi hasar olduğunu söyledi.

BAZI EVLER TAHLİYE EDİLDİ

Bazı yerleşim yerlerinde hafif hasara neden olan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Öte yandan dün akşam yangın bölgesine yakın bazı evler tedbir amaçlı tahliye edilmişti. Yangın nedeniyle tedbir amaçlı trafiğe kapanan Payas-İskenderun Otoyolu yeniden ulaşıma açıldı.

YABAN HAYVANLARI DA ETKİLENDİ

Yangında bazı yaban hayvanlarının da etkilendiği görüldü. Öte yandan Yangın nedeniyle dün kente gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sabah saatlerinde helikopteriyle inceleme yaptı. Yanan ve söndürme ile soğutma çalışması yapılan alanları havadan inceleyen Pakdemirli, yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.