Hatay’da dün akşam saatlerinde peş peşe meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerde Antakya’da yıkılan bir binanın enkazında gece boyu arama kurtarma çalışması yürütüldü. Günün ilk ışıklarında üç kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Hatay’da dün akşam saatlerinde birkaç dakika arayla 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerde, Antakya’da birçok bina çöktü.

HDP; depreme yönelik tespit ve çözüm önerilerini açıkladı: İşte o 12 madde HDP; depreme yönelik tespit ve çözüm önerilerini açıkladı: İşte o 12 madde

Deprem anında Gazi Mahallesi’ndeki Şehit Murat Nuraydın Caddesi’nde bulunan 3 katlı hasarlı binalarından eşyalarını almaya çalıştıkları öğrenilen dördü kişi, enkazın altında kaldı. Bir kişinin yıkıntıların arasından kendi imkanlarıyla çıktığı öğrenildi. Enkaz altında kalan üç kişi için arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Gece boyu, yaklaşık 12 saat süren çalışmaların ardından 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Yaşamını yitirenlerin yakınları enkaz başında gözyaşı döktü. Üç kişiden birinin Suriyeli olduğu belirtildi.