EXPO’21 Hatay, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, ‘X, Y ve Z Kuşağı ile Yaşamak’ başlıklı psikoloji sempozyumuna ev sahipliği yaptı. 

Muratpaşa Belediyesi'nden anlamlı kampanya Muratpaşa Belediyesi'nden anlamlı kampanya

Hatay Psikologlar Derneği, EXPO Antakya alanında, ‘X, Y ve Z Kuşağı ile Yaşamak’ başlıklı bir sempozyum düzenledi. Sempozyuma; aileler, gençler ve psikolojiyle ilgilenen yurttaşlar, dinleyici olarak katıldı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Gülşen Filazoğlu Çokluk başkanlığında yürütülen oturumda; Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden (MKÜ) Doç. Dr. Mehmet Hanifi Kokaçya ‘Pandeminin Özel Gereksinimli Bireylerde Psikolojik Etkisi’, klinik psikolog Cansu Aksoy ‘Sınırlarınız Kadar Özgürsünüz’, psikolog Uğur Seküçoğlu ‘Sosyal Kaygı’, psikolog Güneş Turhan ‘Dikkat Eksikliği ve Dislekside Yeni Yaklaşımlar’, psikolog Ulaş Kondakçı ‘Dengede Olmak’, psikolog Çiğdem Çetinkıran ‘Etkili İletişim’ ve Demiroğlu Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ferda Şule Kaya ‘Kuşaklar Arası İletişim X,Y,Z’ başlıklarıyla sunum yaptı.

Sempozyumda; pandeminin toplum psikolojisine etkisi ve bireyin aile içinde ya da sosyal hayatta yaşadığı iletişimsel problemler gibi farklı başlıklar tartışıldı. Sempozyumun sonunda, EXPO Genel Sekreter Yardımcısı Musa Eskiocak, Dr. Gülşen Filazoğlu Çokluk ve Dr. Ferda Şule Kaya’ya plaket takdim etti.