"Hastanelerde yığılma var, herkes gönüllü karantinayı başlatsın"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de koronavirüs salgınının seyrine ilişkin açıklamalarda bulundu. Soyer, "Hastanelerde yığılma var. İzmir’de özellikle önümüzdeki günlerde tedbir...

TOPLUM & YAŞAM 16.11.2020 - 20:26 16.11.2020 - 20:26

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de koronavirüs salgınının seyrine ilişkin açıklamalarda bulundu. Soyer, "Hastanelerde yığılma var. İzmir’de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Kasım ayı dördüncü birleşimi Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde yapıldı. Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, salgının kentte seyrine yönelik açıklamalarda bulundu. Soyer, "Hastanelerde yığılma var. İzmir’de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz" dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER ÇOK KRİTİK”

İzmir'de özellikle deprem sırasında yaşananlar nedeniyle önlemlere çok fazla dikkat edilemediğine değinen Soyer, “Bu süreç salgının yayılım hızını arttırdı. Aynı zamanda Türkiye genelinde de çok ciddi bir artış var. Önümüzdeki günler çok kritik” ifadelerini kullandı.

“TEDBİRLERİ SIKILAŞTIRMAK MECBURİYETİNDEYİZ”

Sözcü'de yer alan habere göre okullarda ara tatilin başladığını hatırlatan Soyer, şu ifadeleri kullandı:
  • Ailelere rica ediyorum, bunu bir tatil olarak görmesinler ve zorunlu olmadıkça çocuklarını evden dışarı bırakmasınlar. Genel olarak da zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın ve gönüllü bir karantina uygulamalarını rica ediyorum.
  • Önümüzdeki günlerde altından kalkamayacağımız çok ağır tablolarla karşılaşma ihtimali var. Çok ciddi bir yayılma hızı ve hastamız var.
  • Hastanelerde yığılma var. Kısacası İzmir'de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz. İzmirlilerden rica ediyorum. Gönüllü karantinayı herkes kendi ölçeğinde başlatsın.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@