Diyarbakır'da, "olası kastla" Recep Hantaş'ı öldürmekten yargılanan polis Kazım B.'nin tutuklanma talebi, bir kez daha reddedildi.

İsveç Dışişleri Bakanı: Erdoğan'a boyun eğmedik İsveç Dışişleri Bakanı: Erdoğan'a boyun eğmedik

Diyarbakır'da 14 Nisan 2019'da Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik Mahallesi'nde bulunan Sümerpark'ta çöp toplarken açılan ateş sonucu Recep Hantaş’ın (20) yaşamını yitirmesine ilişkin polis Kazım B. hakkında açılan davanın duruşması Diyarbakır 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

"Olası kastla adam öldürmekten" 25 yıla kadar hapisle yargılanan Kazım B.'nin katıldığı duruşmada, sanığın avukatı ile Hantaş'ın akrabaları, avukatları Mehmet Öner ve Şilan Çelik hazır bulundu.

İddia makamı bir önceki celsede polis Kazım B.'nin "olası kastla adam öldürmekten" hapis cezasıyla cezalandırılması yönündeki mütalaasını tekrarlayarak, dosyadaki eksikliklerin giderilmesini talep etti.

Hantaş ailesinin avukatı Mehmet Öner, olayın tanıklarından polisler Ramazan E. ve Mustafa U.'nun dinlenilmesini talep etti.

MAHKEME SANIK POLİSİN TUTUKLANMASI TALEBİNİ YİNE REDDETTİ

Öner, iddia makamının şüphelinin "olası kastla adam öldürmekten" ceza talebinde bulunduğuna işaret ederek, sanığın tutuklanması talebini bir kez daha tekrarladı.

Mahkeme, sanık polisin tutuklanması talebini reddederek, tanık polislerin dinlenmesi için görev yaptıkları yerlere müzekkere yazılmasına karar verdi.

Mahkeme, duruşmayı 21 Haziran'a erteledi.