Avrupa'nın en iyi üniversiteleri açıklandı: İlk 100'de Türkiye yok Avrupa'nın en iyi üniversiteleri açıklandı: İlk 100'de Türkiye yok

Samsun’un Bafra ilçesindeki Bafra Altınyaprak İlkokulu’nun 3/C Sınıfı öğrencileri için Kuranıkerim (Elifba) okuma kursu düzenlendi.

Konuyla ilgili Bafra Altınyaprak İlkokulu internet sitesinden yapılan açıklamada, “Okulumuz 3/C sınıfında, Kuranıkerim (Elifba) Okuma Kursu başladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kanalıyla okulumuzda açılan kursa katılım sağlayan öğrencilerimize, usta öğreticimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” denildi.


Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Ersin Gür, Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'e yaptığı değerlendirmede kurs uygulamasına tepki göstererek, “Halk Eğitim usta öğreticiler okulları kullanarak bu tür kursları açıyorlar. Okul yöneticileri ile de iş birliği yapıyorlar. Eğitim-Sen olarak din eğitiminin bu yaş için uygun olmadığını düşünüyoruz. Din eğitimi daha ileriki yaşlarda, sınıflarda verilmelidir. Son dönemlerde okullarda bu tür kurslarda artış var. Bu kursların çocuğun yaş durumuna göre uygun olmadığını düşünüyoruz” diye konuştu.