Hakları için direnen BİMEKS işçileri gözaltına alındı

Birikmiş ücretlerini ve tazminat hakları verilmeyen Bimeks işçileri, Bimeks yöneticisi Vedat Akgiray’ın aynı zamanda öğretim görevlisi olduğu Boğaziçi Üniversitesi önünde eylem yaptı. Boğaziçi Üni...

EMEK DÜNYASI 19.11.2020 - 15:36 19.11.2020 - 15:36 Dokuz8 Haber

Birikmiş ücretlerini ve tazminat hakları verilmeyen Bimeks işçileri, Bimeks yöneticisi Vedat Akgiray’ın aynı zamanda öğretim görevlisi olduğu Boğaziçi Üniversitesi önünde eylem yaptı. Boğaziçi Üniversitesi önünde açıklama yapmak isteyen Bimeks işçileri gözaltına alındı.

Birikmiş ücretlerini ve tazminat hakları verilmeyen Bimeks işçileri, Bimeks yöneticisi Vedat Akgiray’ın aynı zamanda öğretim görevlisi olduğu Boğaziçi Üniversitesi önünde eylem yaptı. Boğaziçi Üniversitesi önünde açıklama yapmak isteyen Bimeks işçileri gözaltına alındı.Boğaziçi Üniversitesi önünde “Vedat Akgiray ders verme hakkımızı ver” yazılı pankartın arkasında basın açıklaması yapan Bimeks işçileri “Vedat Akgiray’ın hâlâ ders verdiği üniversiteden bir muhatap bulana kadar, bizimle masaya oturulana kadar buradayız” dedi. İşçilerin etrafını abluka altına alan polis, basının görüntü almasını da kalkanlarını kaldırarak engellemeye çalıştı. Polisin, direnen işçilere saldırısı sonucu aralarında Umut-Sen Sözcüsü Başaran Aksu ve Örgütlenme Uzmanı Betül Celep’in de aralarında olduğu beş kişi gözaltına alındı.
Fotoğraf: Sultan Eylem Keleş/Artı TV

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@