Hakkında 16 suçlama bulunan AKP'li başkana yalnızca 3 konudan soruşturma açıldı

İçişleri Bakanlığı, Kastamonu'nun Azdavay ilçesinin Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek hakkındaki 16 farklı suçlamadan sadece 3'ü için soruşturma başlattı.Kastamonu Azdavay'ın AKP'li Beledi...

GÜNDEM 15.07.2020 - 10:49 15.07.2020 - 10:49

İçişleri Bakanlığı, Kastamonu'nun Azdavay ilçesinin Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek hakkındaki 16 farklı suçlamadan sadece 3'ü için soruşturma başlattı.

Kastamonu Azdavay'ın AKP'li Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek hakkındaki 16 suçlamadan sadece 3'ü için soruşturma başlatıldı.

SADECE ÜÇÜNDEN SORUŞTURMA AÇILDI

İçişleri Bakanlığı, Kastamonu Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek hakkındaki 16 suçlamaya inceleme başlattı. Bu incelemelerin sonucunda yalnızca 3 suçlama için soruşturma açıldı. Civelek'e yönelik suçlamalar arasında, "Motokros yarışı için yapılan harcamalara oğlunun düğün masraflarını da ekleyip belediyeyi zarara uğratma", "Ev yapmak isteyen kişiye yanlış bilgi verip elindeki araziyi ucuza kapatmak ve aynı araziye kendisine ait ev yaptırmak" gibi iddialar bulunuyordu. Fakat bu iddialar bakanlık eliyle soruşturulmadı.Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Civelek hakkında soruşturma izni verilen iddialar şöyle:
  • Belediyeye ait arsanın ihalesinde, Emlak Vergisi Kanunu'na ve Devlet İhale Kanunu'na aykırı davranarak 1 milyon 49 bin zarara yol açılması.
  • Sözleşmeli Personel E.P.K.'ya baskı yaparak, bu personelin maaşından her ay 400 TL kesip, Belediye şirket işçisi M.T.'nin hesabına havale ettirmek ve ödeme yapmayı reddeden sözleşmeli personeli işten atmak.
  • Azdavay Sanayi Sitesi için çıkılan ihale, en düşük teklifi veren firmada kalmasına rağmen soyut bir sebeple ihaleyi iptal etmek ve ihaleyi başka firmaya vererek kamuyu zarara uğratmak.
 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@