Hakkari'de çığ altında kalan bir asker yaşamını yitirdi

MSB, Hakkari'de iki askerin çığ altında kaldığını duyurdu. Çığ altında kalan askerlerden birisi yaşamını yitirdi.Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'de 2 askerin çığ altında kaldığını, bir aske...

GÜNDEM 27.12.2020 - 17:28 27.12.2020 - 17:28 Dokuz8 Haber

MSB, Hakkari'de iki askerin çığ altında kaldığını duyurdu. Çığ altında kalan askerlerden birisi yaşamını yitirdi.

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'de 2 askerin çığ altında kaldığını, bir askerin yaşamını yitirdiğini, birinin ise hâlâ çığ altında olduğunu duyurdu. "Hakkari/Şemdinli bölgesinde bulunan bir üs bölgemizin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 2 personelimiz çığ altında kaldı. Çığ altında kalan bir personel şehit oldu" açıklamasını yaptı.

BİR ASKERİ ARAMA VE KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Milli Savunma Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Hakkâri/Şemdinli bölgesinde bulunan bir üs bölgemizin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 2 personelimiz çığ altında kalmıştır. Bir personelimiz yaralı olarak Yüksekova Devlet hastanesine kaldırılmış, bir personelimizi arama/kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Yaralanan personelimiz Yüksekova Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 26 Aralık 2020 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@