İstanbul Esenyurt'ta, doktorun "Şok geçirmesi lazım" dediğini söyleyen aile bireyleri, kaza sonrası hafıza kaybı yaşayan kadına kurusıkı tabanca ile saldırı düzenledi. Saldırı anının görüntüleri ortaya çıkınca, polis soruşturma başlattı.

Esenyurt'ta dün sabah saatlerinde yaşanan olayda, Bağlarçeşme Mahallesi'nde bulunan bir sokakta servis aracının arkasına saklanan bir kişi, sokaktan geçen kadınlara kurusıkı tabanca ile ateş etti. Saldırgan olay yerinden uzaklaşırken, kadınlar olaydan yara almadan kurtuldu. Saldırgan olay yerinden kaçarken, kadınlar da hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam etti. Olayın arka planı, bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla çektiği görüntülerin yayılmasının ardından ortaya çıktı.  Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine polis ekipleri, çalışma başlattı. 

Cem Yılmaz'dan doktorlara destek Cem Yılmaz'dan doktorlara destek

DOKTOR "ŞOK GEÇİRMESİ LAZIM" DEMİŞ

Polis ekipleri, olay yerinde inceleme yaptıktan sonra saldırganı yakaladı. İfadesi alınmak üzere saldırgan ile beraber saldırıya uğrayan kadınların akrabaları da polis merkezine götürüldü. Kadının akrabaları verdikleri ifadede, “Görüntülerdeki kadın, akrabamız. Bir kaza sonucu Hafıza Kaybı yaşadı. Hafıza kaybının geçmesi için doktoru 'Şok geçirmesi lazım' dedi. Biz de böyle bir şey planladık" dedi. Kadın akrabalarından şikayetçi olmadı.