Anayasa Mahkemesi, 2013'te İstanbul Kazlıçeşme’de düzenlenen Newroz etkinliğindeki konuşması nedeniyle “terör örgütü propagandasını yapmak” suçlamasıyla 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan HDP Mille...

Anayasa Mahkemesi, 2013'te İstanbul Kazlıçeşme’de düzenlenen Newroz etkinliğindeki konuşması nedeniyle “terör örgütü propagandasını yapmak” suçlamasıyla 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine karar verdi.Kayseri Şehir Hastanesi'nde sahte etiketli malzemeleri satın alan hastane yönetimi hakkında yaptıkları işlem nedeniyle kamuyu zarara uğrattıkları soruşturma başlatıldı. Ameliyatlarda da kullanılan sahte etiketli malzemeleri satan iki kişi tutuklandı.Yapımı 2015 yılında tamamlanan ve 51 milyon TL harcanan Gümüşhane Devlet Hastanesi, heyelan riski nedeniyle açılamadı. “Heyelan önleme çalışması” için 39 milyon 668 bin TL daha harcandı.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, kurucusu olduğu Okçular Vakfı'na kamu kurumlarından kaynak aktarılmadığını savunurken bazı bakanlıklara ve devlet kurumlarına talimat verdiğini itiraf etti.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski belediye başkanı Melih Gökçek'in içme suyuyla ilgili iddiaları için "halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla mesnetsiz iddialarda bulunmak" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.Henley Pasaport Endeksi'ne göre dünyanın en güçlü pasaportlarını sıraladı. Japonya ve Singapur ilk sıralarda yer alırken Türkiye ise 112 destinasyon ile 52. sırada kendine yer buldu.İzmir'in Karabağlar ilçesinde, meslek lisesinde okuyan 5 kız öğrenciyi staj yaptıkları bakımevinde not tehdidi ile cinsel istismara maruz bırakan hasta bakıcı Güngör Günbaş, 26 yıl 10 ay 14 gün hapis cezasına mahkum edildi.

İETT Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamayla, İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla 10 kadın şoför alacağını duyurdu.
3 EKİM 2019 - Curated tweets by dokuz8haber