Günden Kalan | Erdoğan'dan büyükşehir belediye başkanlarına çağrı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm büyükşehir belediye başkanlarını Çarşamba günü Saray'a davet etti. CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyükşehir belediye...

GÜNDEM 09.09.2019 - 22:14 09.09.2019 - 22:14

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm büyükşehir belediye başkanlarını Çarşamba günü Saray'a davet etti. CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyükşehir belediye başkanlarına yönelik daveti için "Davet güzel. Belediyelerin sorunlarından bilgi almak istemesi güzel. Elbette başkanlarımız da katılacak" dedi.

Her ay bir araya gelecekleri öğrenilen ve aralarında Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ile Tunç Soyer’in de olduğu 11 CHP'li belediye başkanı ortak projeleri hızlandırmak için Whatsapp grubu kurdu. Yalnızca başkanların yer aldığı bu grup üzerinden anlık haberleşme sağlanabilecek.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Anı defterine "100. yılda karşınıza Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmış kadrolar olarak çıkacağız" yazdı.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meclis toplantısında Tayfun Kahraman'ın göreve getirilmesini eleştiren AKP'li Tevfik Göksu'ya yanıt verdi: "Karakterine ve kişiliğine kefilim. Geçmişte çok övdüğünüz insanlarda yanıldığınız gibi şimdi de çok sövdüğünüz insanda yanılacaksınız." CHP ‘Süleyman Soylu’yu Anlama’ Kılavuzu yayınladı. Raporda sözleri sıralandı: ?23 Eylül 2008 Süleyman Soylu: “Erdoğan demokrasi celladı” ?8 Ocak 2009: “AKP, Türkiye’yi uyutma ve uyuşturma projesidir” ?18 Mart 2009: “Millet AKP’ye zıkkımı gösterecek”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@