Gün Sonu | İstanbul'da belediye başkanlığı için Erdoğan'dan 13-14 bin oy kotası

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Moskova'ya giderken havalimanında yaptığı açıklamada “13-14 bin oyla kimsenin kazandım deme hakkı yok” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bi...

GÜNDEM 08.04.2019 - 19:07 08.04.2019 - 19:07

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Moskova'ya giderken havalimanında yaptığı açıklamada “13-14 bin oyla kimsenin kazandım deme hakkı yok” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte açıklama yapan İYİ parti lideri Meral Akşener ise Erdoğan’a Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerini anımsatarak “Bir oyla bile seçim kazanılır” dedi.

İstanbul Barosu, "YSK içtihatları, oyların yeniden sayılması veya seçimlerin yenilenmesi gibi kararların alınmasına asla olanak vermez. İstanbul’da seçimler bitmiştir ve hangi partiye oy vermiş olursa olsun bütün yurttaşlar, bu seçimin sonucunu bilmektedir" açıklaması yaptı.Petrol-İş Sendikası (@petrolis_merkez) üyesi 4 bin 300 TÜPRAŞ işçisi İzmir Aliağa, Kocaeli, Kırıkkale ve Batman rafinerelerinde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tıkanması nedeniyle iş bırakma eylemi yaptı.ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin İran Devrim Muhafızları'nı terör örgütü olarak tanıdığını açıkladı.Yargıtay 22'nci Hukuk Dairesi, maaşı düşürülen işçinin bu sebeple istifa etmesi halinde kıdem tazminatı almaya hak kazanacağına hükmetti. Yüksek mahkeme bu durumda işçiye haklı sebeple fesih hakkı vereceğine karar verdi.Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri, kendisine ait hayvan hastanesinde çalışan veteriner Ç.B.'ye cinsel saldırıya maruz bıraktığı iddiasıyla tutuklanan öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Bilgili'yi protesto etti.Günün önemli gelişmelerini sizin için derledik:

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST