Şarkıcı Gülşen'in 50 konserini iptal etmesi üzerine açıklama yapan avukatı, iptalin gerekçesinin keyfi değil 'mücbir' nedenlerden kaynaklandığını söyledi.

Konserinde ekip arkadaşıyla 'imam hatipliler' üzerine şakalaşması aylar sonra servis edilerek iktidarın hedefi olan Gülşen, kısa süren tutukluğunun ardından serbest bırakıldı. Ev hapsi kararı yapılan itirazla kaldırılan Gülşen'in sahne almaya devam edeceği bekleniyordu.  Ancak Gülşen önümüzdeki dönemde planlanan 50 konserini iptal ettiğini duyurdu.

Gülşen'in, avukatı Emek Emre, 50 konserin iptaliyle ilgili "Gülşen 'Tek dinlendiğim yer' dediği sahnesini; 'keyfi' değil; 'mücbir' hukuki sebepler nedeniyle aslında yeniden düzenlemiştir" dedi.

Emre, "İptallerde; hukuki belirsizlikler kadar sanatçının ekibine ve dinleyicisine olan profesyonel yaklaşımı ve özeni de önemli rol oynamıştır. "Tek dinlendiğim yer" dediği sahnesini; 'keyfi' değil; 'mücbir' hukuki sebepler nedeniyle aslında yeniden düzenlemiştir" ifadelerini kullandı.

"DİNLEYİCİLERİ MAĞDUR ETMEME NİYETİNDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL"

Erme, şunları söyledi:

"Gülşen ve konser iptalleri hakkında, kamuoyuna yansımış yanlış ya da eksik haberlerin doğrusunu paylaşmak üzere yaptığımız açıklamamızdır.

Hukuki sürecin başında, öngörülemez tarihler ve kararlar nedeniyle kesinleşmiş yurt içi ve yurt dışı konserlerinin iptal edildiği ve gerekli tazminlerin yapıldığı doğrudur.

Yurt içindeki konserlerin önündeki engeli kaldıran hukuki kararla beraber; yeni konserlerin tarihleri belirlenmeye başlamıştır. Yeni takvimle devam edilecektir; kesinleşen tarihler müvekkilin ekibince duyurulacaktır. Yurt dışı yasağındaki hukuki süreç tamamlandığında da benzer durum yurt dışındaki konserler için gerçekleşecektir.

İptallerde; hukuki belirsizlikler kadar sanatçının ekibine ve dinleyicisine olan profesyonel yaklaşımı ve özeni de önemli rol oynamıştır. "Tek dinlendiğim yer" dediği sahnesini; 'keyfi' değil; 'mücbir' hukuki sebepler nedeniyle aslında yeniden düzenlemiştir. Konser bir tek sanatçıya bağlı olmayan çok taraflı bir ekip işidir. Bu sanatçının sahne üstü, arkası; organizasyon ekipleri, mekân sahipleri ve en önemlisi belki farklı lokasyonlardan gelecek dinleyicileri mağdur etmeme niyetinden başka bir şey değildir.

"Atatürk'ün partisini terörle yan yana getirmeye çalışmak hiç kimsenin haddi değildir" "Atatürk'ün partisini terörle yan yana getirmeye çalışmak hiç kimsenin haddi değildir"

Gülşen konumundaki bir sanatçının yaşadığı süreçlerden sonra, kamuoyuna yanlış ve/veya eksik haberleri yayma çabası bilindik, olağan bir süreçtir. Buna paralel olarak avukatı olarak hukuki kimliğimin kapsadığı, davaya konu olan açıklamalar dışındaki demeçlerin de tarafıma ait olmadığını önemle belirtmek isterim. Müvekkilin de dediği gibi hepimizin daha iyi bir dil bulma ve kurma zamanıdır. Sizlerden bu türden içerikleri daha sağduyulu ve deneyimli yaklaşımınızı rica ederiz."