Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Genelkurmay Başkanlığı görev süresinin birer yıllık sürelerle Cumhurbaşkanınca yaş haddine kadar uzatabilmesine imkan tanındı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ALİ MAHİR BAŞARIR'DAN GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI'NIN 115 MİLYON LİRALIK ARAÇ İHALESİNE TEPKİ: "ARTIK BİR PARÇA UTANIN" ALİ MAHİR BAŞARIR'DAN GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI'NIN 115 MİLYON LİRALIK ARAÇ İHALESİNE TEPKİ: "ARTIK BİR PARÇA UTANIN"

Kararnameyle Genelkurmay Başkanlığı görev süresiyle ilgili değişikliğe gidildi. Buna göre, Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin "Subaylığa nasıp, terfi ve atama" başlıklı 9. maddesinin "Genelkurmay Başkanı, orgeneral-oramiraller arasından atanır. Genelkurmay Başkanının görev süresi 4 yıldır. Görevdeki kalış süresinin tespitinde, atanmış bulunduğu yılın 30 Ağustos tarihi esas alınır" fıkrasına "Bu süre, birer yıllık sürelerle Cumhurbaşkanınca yaş haddine kadar uzatılabilir." cümlesi eklendi.