Türkiye’nin farklı kentleri ve yurtdışından eğitim için Bursa’ya gelen üniversite öğrencilerinin Bursa’yı tüm değerleri ile tanımaları amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, üniversiteli gençler, her hafta Cumartesi günleri İznik’i ve Çarşamba günleri de Bursa’nın tarihi ve turistlik mekanlarını tanıma imkanı buluyor.

İğneada'daki ruhsatsız kamp yeriyle ilgili soruşturmada gözaltına alınan işletme sahibi tutuklandı İğneada'daki ruhsatsız kamp yeriyle ilgili soruşturmada gözaltına alınan işletme sahibi tutuklandı

Büyükşehir Belediyesi Görükle Gençlik Merkezinden hareketle 9 Kasım'da Bursa gezisi ile başlayan proje toplam 8 ay sürecek ve 20 Mayıs 2022’de İznik gezisi ile son bulacak. Her program için 25 kişilik gruplar halinde ve rehber eşliğinde gerçekleşen gezilerden üniversiteli gençler tamamen ücretsiz yaralanabiliyor. 8 aylık programın sonunda İznik Gezisi ve Bursa Gezisi için binlerce gencin projeden yararlanması hedefleniyor.

Kayıtların online olarak Bursa Büyükşehir Gençlik Kulübü Mobil uygulaması ve gezi.bbgenclikkulubu.com adresinden yapıldığı program kapsamında gençler, Cumalıkızık Köyü, Panaroma 1326 Bursa Fetih Müzesi, Yeşil Külliyesi, Tophane Osmangazi ve Orhangazi türbeleri ile Alplerin nöbet değişimi ve Zindankapı gibi şehrin tarihi ve turistlik mekânları görme ve tanıma fırsatı buluyor. Programın İznik etabında da ilçenin tüm tarihi değerleri, gençlere tanıtılıyor.