İki yıldır faaliyete devam eden Gemlik Belediyesi’nin iş istihdam bürosu, şimdiye dek yaklaşık olarak 500 yurttaşı iş sahibi yaptı. 

İşçi ile işveren arasında köprü görevi üstlenen Gemlik Belediyesi, iş istihdam bürosuyla yurttaşları iş sahibi yapmak için çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da hizmete ilişkin şunları söyledi:

Amerikan mirası klasikler Amerikan mirası klasikler

“Ülkemizde her geçen gün artan işsizlik oranı özellikle gençlerin gelecek planlarında değişiklik yapmasını ve eğitimini yeri geldiğinde yarıda bırakmasını yol açıyor. Biz, Gemlik Belediyesi olarak sadece beton belediyeciliği değil, Gemliklilerin her koşulda yanında olacak bir belediyecilik anlayışını benimsedik. Bize gelen başvuru formları dikkatlice inceliyor, özel sektörle görüşmeler yapıp vatandaşlarımızın uygun işlere yerleşmesini sağlıyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 500 vatandaşımızı iş sahibi yaptık.”

Başkan Sertaslan, özel sektör temsilcilerinin aradıkları özellikleri iş istihdam bürolarına iletmeleri durumunda uygun adayların kendileri tarafından işverenlere yönlendirileceğini de sözlerine ekledi.