Gemi baskınından kurtulan 3 denizci Türkiye’ye döndü

Nijerya açıklarında Mozart gemisine düzenlenen baskından kurtulan 3 Türk denizci dördüncü kaptan Furkan Yaren, başmühendis İlhan Süha Tatlıgül ve yağcı Bahadır Yeşilalan uçakla Türkiye'ye getirild...

GÜNDEM 30.01.2021 - 08:56 30.01.2021 - 08:56 Dokuz8 Haber

Nijerya açıklarında Mozart gemisine düzenlenen baskından kurtulan 3 Türk denizci dördüncü kaptan Furkan Yaren, başmühendis İlhan Süha Tatlıgül ve yağcı Bahadır Yeşilalan uçakla Türkiye'ye getirildi.

Nijerya açıklarında Mozart gemisine düzenlenen baskından kurtulan 3 denizci Türkiye'ye getirildi. VIP Terminali'nden çıkış yapan ve burada gazetecilere açıklamada bulunan dördüncü kaptan Furkan Yaren, bacağından yaralandığını belirterek, “İnşallah diğer arkadaşlar da en kısa zamanda ailelerine kavuşurlar” dedi. Başmühendis İlhan Süha Tatlıgül de 42 yıldır denizcilikle uğraştığını söyledi ve arkadaşları götürülünce gemiyi kurtarmak için birkaç gün uyumadan çalıştıklarını anlattı.

“KORKU FİLMİ GİBİYDİ”

Tatlıgül, “Dümen dairesine kilitledik kendimizi. Korku filmi gibi ateş ettiler kapılara. Taradılar ve kapılara balyozla vurdular saatlerce. 6-7 saat uğraştılar. O sırada Azeri meslektaşımız hayatını kaybetti. O sırada yüksekten düşerek hafif yaralandım. Sonra diğer arkadaşları alarak götürdüler. Beni bulamadıkları için götürmediler ama sormuşlar. Sonra yaralı 2 kişiyi bırakarak kaçmışlar." diye konuştu.Geminin makine dairesinde yağcı olarak çalışan Bahadır Yeşilalan da, “15 arkadaşımız maalesef esir. Konuşulacak fazla da bir şey yok. Onların ailelerini daha fazla üzmemeli, acılarını hatırlatmamalıyız. Bence bu kadar yeter. Teşekkür ederiz herkese” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@