Devam eden yangınlara dair açıklama yapan Bakan Ersoy, "Geçici iptaller oluyor ama rezervasyonlar akmaya devam ediyor" dedi.

Gözden kaçırmayın

HDP’den ‘Cübbeli Ahmet’e: Allah belanı versin HDP’den ‘Cübbeli Ahmet’e: Allah belanı versin

Muğla’da Köyceğiz, Milas, Menteşe, Seydikemer, Kavaklıdere, Yatağan ilçelerinde devam eden orman yangınlarına müdahale sürerken bir haber de Dalaman'dan geldi. Yangının henüz tam olarak söndürülmediği noktalardan biri de Aydın'ın Çine ilçesi. Devam eden yangınlara dair açıklama yapan Bakan Ersoy, "Geçici iptaller oluyor ama rezervasyonlar akmaya devam ediyor" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, devam eden orman yangınlarına dair açıklamalarda bulundu. Açıklamadan öne çıkanlar şu şekilde:

"Yangın sırasında geçici iptaller oluyor ama rezervasyonlar akmaya devam ediyor. Yangının sönmesiyle birlikte iptallerin azaldığını, rezervasyonların arttığını görüyoruz."

"YANGINDAN ETKİLENEN MERKEZLERDE TATİL YAPIN"

"Havalimanlarındaki varışlarda hızlı bir artış tekrar başladı. Bölge inşallah hızlı bir sürede normale dönecek. Halkımızdan tek isteğimiz normalleşme süreci gereği (yangından etkilenen merkezlerde) yemek yemeleri, tatil planlarını buralarda yapmalarıdır."