Başkan Sandal’dan gençlere çağrı: Sandığa gelin, geleceğinizi geri alın Başkan Sandal’dan gençlere çağrı: Sandığa gelin, geleceğinizi geri alın

Gaziemir Belediyesi,  deprem bölgelerinden ayrılarak ilçeye yerleşen depremzedelere, ev eşyası, giysi ve gıda desteği sağlarken, psiko-sosyal destek de veriyor. 

Gaziemir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan deprem felaketinin ardından başlattığı dayanışma ve yardımlaşma kampanyasında yeni bir aşamaya geçti. Gaziemir Belediyesi, bir taraftan toplanan yardımları deprem bölgesine ulaştırırken, diğer yandan da kriz merkezine çevrilen ESBAŞ Spor Salonu'nda deprem bölgelerinden gelen depremzedelere, ev eşyası, giysi ve gıda desteği sağlıyor. Belediyenin sosyal hizmet uzmanları, depremzedenin ihtiyaçlarını belirleyerek depremzedelerin ihtiyacına göre ev eşyası, giysi ve gıda yardımında bulunuyor.

Belediyenin  sosyal hizmet uzmanının yaptığı görüşme sonucunda deprem nedeniyle psikolojik sorunlar yaşadığı tespit edilenler ya da destek isteyenler de belediyenin psikologuyla görüştürülüyor.