Gaziemir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel bir çalışma hazırladı. Belediye, bu özel gün için hazırladığı görsel çalışmayla kadınların her mesleği başarıyla yapabilecek güçte olduğu vurgusu yapıldı. Belediyenin farklı birimlerinde çalışan kadınların fotoğraflarının kullanıldığı görsel çalışmada “emeğin cinsiyeti olmaz” mesajına yer verildi. Viral çalışma, ilçedeki reklam panolarına asıldı.

Kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak onlara belediyenin her kademesinde görev verdiklerini belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, şunları söyledi:

"EMEĞİN CİNSİYETİNİN OLMADIĞINA İNANIYORUM"

“Kadınların hayatın tam merkezinde ve toplumun gelişmesinde, dönüşmesinde kilit rol oynadıklarına inanıyorum. Emeğin cinsiyetinin olmadığına, kadınların her mesleği başarıyla yapacağına inanıyorum. Bu anlayışla kadınlara belediyemizin yönetiminde ve her kademede önemli görevler veriyoruz. 4 başkan yardımcımızın 3’ü kadın, meclis grubumuzun yarıya yakını kadın, birim müdürlerimizin yarısı kadın. Gaziemir, kadınların emeğiyle daha da güzelleşecek. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.”