Gaziantep'te 65 yaş üstü yurttaşlara kısıtlama

Gaziantep'te koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü yurttaşların saat 17.00'den sonra sebze-meyve pazarına girmesi yasaklandı.Gaziantep Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun, Vali...

TOPLUM & YAŞAM 22.10.2020 - 19:21 22.10.2020 - 19:21 Dokuz8 Haber

Gaziantep'te koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü yurttaşların saat 17.00'den sonra sebze-meyve pazarına girmesi yasaklandı.

Gaziantep Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun, Vali Davut Gül başkanlığında toplanarak yeni kararlar aldığını açıkladı.

"KAFE VE ÇAY OCAKLARINDA EN FAZLA 2 TABURE İLE OTURMA DÜZENİ OLUŞTURULMALI"

Buna göre, 65 yaş üstü yurttaşların saat 17.00'den sonra sebze-meyve pazarına gitmesinin yasaklandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:"Kafe, kıraathane, çay ocağı gibi yeme içme yerlerinde bulunan küçük masalarda sosyal mesafenin korunmasında sıkıntı yaşanmaktadır. Bu nedenle masa etrafında kullanılan tabure/kürsü tarzı oturma düzeninin en fazla 2 tabure olacak şekilde oluşturulmasına ve bu 2 kişinin oturma yönlerinin birbirine doğru değil, aynı yöne bakacak şekilde düzenlenmesine karar verildi."Denetimler sonucunda, evde izolasyonda kalması gerekirken başta konutlarını terk etmek olmak üzere değişik şekillerde buna aykırı hareket edenlerin hakkında mezkur genelgeler çerçevesinde gerekli idari işlemlerin yapılacağı bildirilen açıklamada, bu kişiler hakkında TCK'nin 195. maddesi uyarınca suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.Açıklamada, ayrıca bu kişilerin yurt veya pansiyonlara sevk edilerek zorunlu izolasyona tabi tutulacağı ifade edildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@